1 Yıldız Dalıcı (Başlangıç)

1942 yılında Jacques Cousteau ve Emile Gagnan’ın geliştirdikleri regülatör ile sualtına indirdikleri basınçlı hava dolu bir tüp, sualtında soluyabilmeyi ve ilk kez yüzeye bağlı kalmadan sualtında özgürce dolaşabilme olanağını sağlamıştır.

1 Yıldız Dalıcı (Başlangıç)

CMAS 1 Yıldız Başlangıç

Scuba Nedir?

Asurlar’dan kalma duvar kabartmalarında rastlanılan dalgıç motifleri, sualtı dünyasına olan ilginin ne kadar uzun zamandan beri süregeldiğinin bir göstergesidir. 1942 yılında Jacques Cousteau ve Emile Gagnan’ın geliştirdikleri bir soluk alma aracı (regülatör),ile sualtına indirdikleri basınçlı hava dolu bir tüp, sualtında soluyabilmeyi ve ilk kez yüzeye bağlı kalmadan sualtında özgürce dolaşabilme olanağını sağlamıştır. SCUBA (Self Contained Underwater Breathing Apparatus, Kendi Üzerinde Taşınabilen Sualtında Soluma Aygıtı) adıyla anılan bu buluş sayesinde, dalış hızla yayılan bir spor ve rekreasyonel akım haline gelmiştir.

Scuba Eğitimi

Sportif dalışın kısa bir sürede popüler hale gelmesiyle, içinde Jacques Cousteau’nun da bulunduğu bir grup tarafından 10 Ocak 1959 tarihinde CMAS (Confédération Mondiale des Activités Subaquatiques, Dünya Sualtı Etkinlikleri Konfederasyonu) kuruldu. Üyesi olan ülkelerdeki sportif sualtı etkinliklerini standart hale getirmek ve daha da geliştirmek amacını güden CMAS’a, 5 kıtada 83 ülkenin federasyonu bağlı bulunmaktadır. Kurslarımız CMAS standartlarına göre, CMAS eğitmenleri tarafından verilmektedir.

Program kapsamı

Kurs teorik dersler, sınav, pratik havuz çalışmaları ve açık deniz dalışlarından oluşmaktadır.

Teorik Dersler

12 saatlik program haftasonu 2 gün yüzyüze yapılır.

6 kişi ve daha kalabalık gruplara özel kurslar düzenlenmektedir.

İNGİLİZCE; FRANSIZCA VE ALMANCA OLARAK DA KURS VERİLMEKTEDİR.

Deniz Dalışları

Bröve almak için en az 5  dalış gerekmektedir. Deniz dalışları güneyde ve Marmara Bölgesi’nde (Saroz, Çanakkale, Gökçeada, Bodrum, Fethiye, Marmaris ya da Kaş) yapılacaktır.

Havuz Dalışları

Pratik havuz çalışmalarının zamanlaması kursiyerlerle birlikte belirlenecektir. Kişisel adaptasyona bağlı olarak çalışma süresi 3 ila 5 saat arasında değişmektedir. 

Ücret 

Bilgi için 216 337 95 59

Ücrete Dahil olanlar 

Teorik eğitim, kitapcık, bröve, kayıt defteri, havuz çalışmaları,

Ücrete Dahil olmayanlar

Doktor raporu, ulaşım ve konaklama, açık deniz dalışları

Kurs Şartları

Kursa katılmak için 14 yaşını doldurmuş olmak, 18 yaşından küçükler için velisinin onay belgesi olmak ve yüzme bilmenin haricinde bir ön koşul bulunmamaktadır. Tüm dalış donanımı kurs ücretine dahil olarak Merkezimiz tarafından sağlanacaktır.

Kursa katılmak isteyenlerin kurs ücretinin tamamını kurs başlangıcından önce ödemeleri gerekmektedir.

Deniz dalışlarından önce, derslere devam etmek, havuz çalışmalarını başarı ile bitirmek, sualtı sporu yapabileceğine dair doktor raporu almak ve teorik sınavda başarılı olmak gerekmektedir. Doktor raporu deniz dalışlarından önce alınmalıdır. 

Kursu başarı ile tamamlayan kursiyerler CMAS 1 yıldız dalış brövesi almaya hak kazanırlar. Dalış belgesi ile 18 mt’ye kadar dalış yapılabilir.

Detaylı bilgi için lütfen TIKLAYINIZ