Uluslararası Geçerli Sanayi Dalgıçlığı Kursu

Sualtı inşaatları, sudaki gemilerin karaya çekilmeden onarımı, sörvey çalışmaları, sualtı arama-kurtarma çalışmaları, sualtı boru ve iletişim hatlarının döşenmesi ve bakım-onarım işleri gibi daha bir çok sualtı işlerini yapan kişi sanayi dalgıcıdır.

Uluslararası Geçerli Sanayi Dalgıçlığı Kursu

Sanayi Dalışında Tecrübesi Olmayanlara Uluslararası Sertifikasyon Kursu

İşse iş,

Paraysa para,

Maceraysa macera…

Sanayi dalgıçlığı: Cesursan yaparsın!

Şimdi, yıldızı giderek daha da parlayan bir meslek var: Sanayi dalgıçlığı (ya da, yurtdışındaki adıyla, ticari dalgıçlık)… Gerek Türkiye’de, gerek dünyada su altında gerçekleştirilen inşaat, tamirat, kurtarma, bakım gibi proje ve çalışmaların artmasıyla, sanayi dalgıçlığı da giderek daha cazip bir meslek kolu haline geliyor. Cesur, sağlıklı ve disiplinli insanların yaptığı sanayi dalgıçlığı, büyük maddi getirisi ve yüksek orandaki iş bulma potansiyeliyle, iyi bir gelecek vaat ediyor.

Sanayi dalgıçları neler yapıyor, nerelerde yapıyor?

Sualtı inşaatları, sudaki gemilerin karaya çekilmeden onarımı, araştırma çalışmaları, sualtı arama-kurtarma çalışmaları, sualtı boru ve iletişim hatlarının döşenmesi ve bunların bakım-onarım işleri, basınç odası kullanma, dalış projeleri geliştirme ve dalış organizasyonları kurma ve yönetme; sanayi dalgıçlarının yaptıkları işlerden bazılarıdır.

Bu ve benzeri su altı çalışmalarının sayısı, dünyada olduğu gibi Türkiye’de de sürekli artmaktadır ve bu da sanayi dalgıçlarına olan ihtiyacı artırmaktadır. Bu sebeple, iş bulmanın ya da yeni bir kariyer sahibi olmanın çok zor olduğu bugünlerde, sanayi dalgıçları diğer iş kollarının aksine kolayca iş bulabilmektedir… Hem Türkiye’de, hem yurtdışında tüm denizlerde, yani dünyanın dörtte üçünde!

Sanayi dalgıçları ne tip şirketlerde çalışır?

Sanayi dalgıçları, bir kere sertifikalarını aldıktan sonra, son derece geniş bir yelpazeye yayılan sualtı çalışma ve projelerinde kolayca iş bulabilmektedir. Sanayi dalgıçları; başta denizcilik ve sualtı inşaat şirketleri olmak üzere, petrol şirketlerinde, sualtı danışmanlık ve projelendirme şirketlerinde, yurtiçi ve yurtdışı dalış şantiyelerinde, liman inşaatlarında, tersanelerde, özel dalgıçlık ve kurtarma şirketlerinde çalışabilmektedir.

İş kolunun hala çok bakir olması sebebiyle, yurtdışında da gerek Türk gerek yabancı şirketlerin uluslararası projeleri önemli imkanlar sunabilmektedir. Türk dalgıçları; Azerbaycan, Türkmenistan, Lübnan, İran, Cezayir, Umman, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar ve Suudi Arabistan gibi pek çok ülkede iş ve yüksek kazanç bulabilmektedir.

Sanayi dalgıcı mı olmak istiyorsun? Kolay!

Eğer Türk vatandaşı ve en az ilkokul veya ilköğretim okulu mezunuysan,

Sağlık bakımından yeterliysen,

En az “1 Yıldız Dalıcı” brövesine sahipsen,

…sen de sanayi dalgıcı olup, başarılı bir hayata ilk kulacını atabilirsin. Geleceğin en popüler mesleklerinden biri haline gelen sanayi dalgıçlığı için, başka herhangi bir özel yeteneğe sahip olmana gerek de yok! Maceracı bir ruhunun olması ve BURC’a gelmen yeterli!

Profesyonel bir sanayi dalgıçlığı eğitimi için, BURC:

BURC, yani Boğaziçi Sualtı Araştırma Merkezi, sualtı ile ilgili konularda araştırma yapmak ve dalış tekniklerini geliştirmek amacı ile kurulmuştur. BURC, sanayi dalgıçlığı eğitim programını Türkiye’de profesyonelce sunan tek merkezdir. İşinde uzman ve deneyimli bir kadronun verdiği eğitimler, Türkiye’ye bir çok başarılı dalgıç kazandırmıştır. BURC’ta verilen sanayi dalgıçlığı eğitimi 2 seviyede gerçekleşmektedir. Bu seviyeler şu şekildedir:

Seviye 1. Scuba Dalgıçlığı

Seviye 2. Yüzeyden Beslemeli Sistem Dalgıçlığı

BURC’tan eğitimini aldın! Peki sırada ne var?

Sırada sayısız iş teklifi ve fırsat var! Ve tabii, iyi de bir gelir! Liman inşaatlarından, açık denizlerde gerçekleştirilen derin su çalışmalarına kadar çok sayıda uygulama alanı bulunan sanayi dalgıçlığında, ortalama aylık kazançlar 3000 Dolar’dan başlıyor ve işin niteliğine göre bunun 2-3 katına kadar çıkıyor. İstihdamın hala yüksek olmadığı bu alanda, haliyle iş bulmak da kolay oluyor. Yurtdışında çalışmak isteyenler için de, zaman zaman ilginç fırsatlar ortaya çıkabiliyor. Ayrıca işinde uzmanlaşan dalgıçlar, kariyerlerinin ileriki safhalarında süpervizör ya da eğitmen olarak da çalışabiliyorlar. Kısaca sanayi dalgıçlığı, her zaman kazandırıyor!

Parlak bir gelecek için BURC’a!

Siz de farklı, heyecanlı ve yeterince keşfedilmemiş bir alanda çalışmak ve başarılı bir geleceğe sahip olmak istiyorsanız, gecikmeden bizi arayın… Sanayi dalgıçlığını, tüm püf noktalarıyla, uzmanlarından öğrenin.

Daha detalı bilgi, sorularınız ve başvuru için lütfen iletişim formunu doldurunuz. İletişim formu için lütfen TIKLAYINIZ

Size göndereceğimiz bilgi paketinde neler bulacaksınız:

  • Doğru eğitimi nasıl seçmeli
  • BURC'ta mevcut olan eğitim seviyeleri
  • Kurs uzunluğu, fiyatı ve günleri
  • BURC'ta eğitime başlamak için gerekenler
  • Ekipman Gereksinimleri
  • İş bulmak için yardım
  • Başvuru formları ve diğerleri…

Yukarıdaki bilgileri içeren dosyamızın tarafınıza gönderilmesi için iletişim formunda yer alan bilgileri eksiksiz doldurunuz. Telefon numarası belirtmeyen adaylara geri dönüş olmayacaktır.

Daha detalı bilgi, sorularınız ve başvuru için lütfen iletişim formunu doldurunuz. İletişim formu için lütfen TIKLAYINIZ