Yayınlar

Tüm yayınlarımızın listesine bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Yayınlar

VAN DERYA : Yükseklerde Derine Dalmak

45 Dakikalık video CD. 2001 yılında başlayan multidisipliner bir çalışma kapsamında çekilen “Van Derya: Yükseklerde Derine Dalmak” isimli belgeselin konusu 2001 yılında Van Gölü’nde yapılan bir araştırma gezisinden oluşuyor. Van Gölü’nde çekilen ilk sualtı belgeseli olma özelliğini taşıyan “Van Derya: Yükseklerde Derine Dalmak” belgeselinin hedefi Van Gölü’nün barındırdığı zenginliklere ışık tutmak. 25 saatlik ham görüntüden oluşturulan belgesel, bir yıllık çalışma sonucunda tamamlandı. Yönetmenliğini Togay Şenalp ve Burak Şenbak’ın gerçekleştirdiği belgeselin sualtı ve suüstü çekimlerini projenin koordinatörü olan S.Murat Egi’nin de bulunduğu üç kişilik bu ekip gerçekleştirdi. Çekimler Van, İstanbul, Çanakkale, Fethiye, Kaçkar ve Bodrum’da gerçekleştirildi. Filmde kullanılan müzikler ise bu film için Togay Şenalp tarafından bestelendi.

 

Dalış Bilgisayarları

Egi SM

Bu kitap, dalıcıların dalış bilgisayarlarını seçerken ve kullanırken sahip olmaları gereken temel bilgileri içermektedir. Amaç, dalıcıların dalış bilgisayarlarını kullanarak daha yüksek dalış güvenliği elde etmesidir. Bu nedenle, öncelikle vurguna ait temel bilgiler, tedavi ve günümüzde dekompresyon hastalığı konusunda bilinmeyen noktalar irdelenmiş, bilgisayarların kullandığı temel teoriler anlatılıp, farklı koşullardaki performansları değerlendirilmiştir. Son olarak da, dalıcıların kendilerine uygun dalış bilgisayarını bulabilmeleri için bir rehber ilave edilmiştir. 67 Sayfa.

 

Sualtı Bilim ve Teknolojisi SBT 2007

Bildiriler Kitabı

S. Murat Egi, Umut Aksu ve Tamer Özyiğit

2007 yılında Koç Üniversitesi ‘nde düzenlenen ulusal nitelikteki sualtı bilimsel kongresinin bildirileri. Sualtı Hekimliği, Çevre Bilimleri, Sualtı Teknolojisi, Dalış Eğitimi, Sualtı Arkeolojisi, Deniz Canlıları oturumlarında yer almış olan toplam 25 bildiri ve uluslararası 1 bildiri. Yurtdışından katılan konuşmacıların ingilizce yazılarının tercümeleri. 160 Sayfa, Kuşe Kağıt.

 

Sualtı Bilim ve Teknolojisi SBT 2006

Bildiriler Kitabı

S. Murat Egi, Tamer Özyiğit

2006 yılında Galatasaray Üniversitesi’nde, İstanbul Üniversitesi’nde düzenlenen ulusal nitelikteki sualtı bilimsel kongresinin bildirileri. Sualtı Hekimliği, Çevre Bilimleri, Sualtı Teknolojisi, Dalış Eğitimi, Sualtı Arkeolojisi, Deniz Canlıları oturumlarında yer almış olan toplam 23 bildiri. Yurtdışından katılan konuşmacıların ingilizce yazılarının tercümeleri. 166 Sayfa, Kuşe Kağıt.

 

Sualtı Bilim ve Teknolojisi SBT ’96

Bildiriler Kitabı

Egi SM, Gümüşburun F, Özsoy Z, Yokeş B.

1996 yılında Boğaziçi Üniversitesi’nde düzenlenen ulusal nitelikteki ilk sualtı bilimsel kongresinin bildirileri. Sualtı Hekimliği, Çevre Bilimleri, Sualtı Teknolojisi, Dalış Eğitimi, Sualtı Arkeolojisi, Deniz Canlıları oturumlarında yer almış olan toplam 39 bildiri. Yurtdışından katılan konuşmacıların ingilizce yazılarının tercümeleri. 224 Sayfa, Kuşe kağıt.

 

Dalış Tabloları Seminer Notları

Egi SM

Tabloların teorik temelleri, Tabloların sınanması ve Doppler Ultrason, BSAC, NAUI, COMEX, DCIEM, NOAA, Norveç tabloları, Nitrox tabloları ve EAD teorisi, Farklı yoğunluktaki sıvılarda ve irtifada dalış, Oksijen ile dekompresyon. 59 Sayfa.