DivePhone Projesi

DivePhone dalış bilgisayarı, BURC'un tescilli markası olan INNOVASUB markası adı altında üretilmiştir ve dünya dalış camiasında yoğun ilgi görmüştür. Ayrıca farklı projeler için ilham kaynağı olmuştur.

DivePhone Projesi

DivePhone ile akıllı telefonunuzu dalış bilgisayarına çevirebilirsiniz.

DivePhone nasıl çalışır?

DivePhone yazılımı olan Depth Monitor’ü kendi akıllı telefonunuza yükleyin. İPhone, iPod ve Android telefonlarla olan Depth Monitor yazılımını iTunes Store’dan ve Google Apps’ten indirebilirsiniz.

DivePhone harici modülü ile telefonunuz arasında Wi-Fi veya Bluetooth bağlantısı kurun ve Depth Monitor uygulamasını açın. İçinde derinlik ve sıcaklık algılayıcıları olan harici modül, bu bilgileri telefonunuza kablosuz iletir.

DivePhone’un basınca dayanıklı kabına (DivePhone Housing) koyduğunuz telefonunuzla kablosuz artık 80 metreye kadar dalabilirsiniz. Depth Monitor yazılımı size herhangi bir dalış bilgisayarından çok daha güvenli ve keyifli bir dalış olanağı sağlar.

DivePhone’un avantajları:

4 farklı dekompresyon algoritması arasından seçim yapılabilir. MARBEN düşük kabarcıklı skorlu Neo Haldane Modeli, Ayarlanmış Gradyan Faktörlü Bühlmann ZHL 16c, Tablo uygulaması ve sonsuz Kompartımanlı Sürekli Doku modeli.

  • Dokunmatik ekran vasıtasıyla dalış ayarları son derece kolay yapılabilir.

  • Dalışta aynı anda iki algoritma çalıştırılabilir.

  • Dalgıca karşılaştırmalı dekompresyon bilgileri sağlar.

  • Sualtından dalış profili grafiği sürekli görüntülenebilir.

  • Dalış öncesi sualtı haritası incelenebilir.

  • Büyük ekranı sayesinde dalış bilgileri rahatlıkla görülebilir.
  • Sınırsız dalış kaydı ve kayıtları e-posta ile gönderme gibi daha pek çok benzersiz özellik DivePhone ile dalıcılara sunulur

DivePhone hakkında detaylı bilgi için:

https://www.innovasub.com/products/divephone/

DivePhone ile ilgili video izlemek için:

https://www.youtube.com/watch?v=xx3pCedjp6o&t=15s

https://www.youtube.com/watch?v=qNTxkWAvnik